Maty wejściowe zapewnią nam samym oraz naszym gościom bezpieczeństwo. Brak możliwości poślizgnięcia się, a tym samym potłuczenia lub złamania to tylko niektóre z powodów, dla których warto zainwestować w antypoślizgowe maty.

Wypadki w pracy nie muszą być związane jedynie z pracami budowlanymi lub pracami na wysokości. Mogą się przydarzyć również w trakcie prac biurowych. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest brak zachowania ostrożności oraz śliska posadzka.

Śliska podłoga to większe ryzyko wypadku

Aby uniknąć wypadku w pracy warto stosować dwie rzeczy: prawidłowe oznakowanie (służą do tego specjalne tabliczki z napisem „mokra podłoga”, a także maty wejściowe. Choć powinno się unikać mycia podłogi w trakcie pracy biura to niekiedy po prostu zachodzi taka konieczność. Czym grozi upadek? W najlepszym wypadku może skończyć się na strachu i kilku siniakach. Bardzo często jednak obrażenia to bardzo silne stłuczenia i złamania. W najgorszym razie można nawet zginąć.

Skuteczne maty antypoślizgowe

Jeżeli posadzka wykonana z materiału o gładkiej powierzchni (gres, płytki ceramiczne, drewno) to zastosowanie maty jest koniecznością. Posiadająca odpowiednią powłokę od spodu mata nie będzie się ślizgać, ani podwijać. Mata wejściowa wykonana jest z materiału, który uniemożliwi poślizgnięcie się na niej. Jej zaletą jest możliwość swobodnego układania w sposób, który pozwoli na utworzenie bezpiecznego ciągu komunikacyjnego.