Od wycieraczki wejściowej oczekujemy przede wszystkim tego, aby doskonale absorbowała brud i wilgoć, była łatwa w utrzymaniu, wykazywała dobrą przyczepność do podłoża, a także była estetyczna, bowiem stanowi integralną część naszego wnętrza. Wybór wycieraczki często okazuje się być więc bardzo kłopotliwy, dlatego poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje dostępne na rynku.

Wycieraczka gumowa

Wycieraczkę wykonaną z gumy można umieścić zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Guma jest trudnościeralna, odporna na uszkodzenia, a przede wszystkim antypoślizgowa, co zapewnia bezpieczeństwo nawet na bardzo śliskich podłogach. Gumę łatwo jest również wyczyścić, ale niestety jest to materiał niezbyt elegancki o przeciętnym designie.

Wycieraczki kokosowe

Naturalne włókno kokosowe doskonale absorbuje wodę i piasek. Materiał pozwala na wykonywanie wielu ciekawych wzorów i spersonalizowanych nadruków, dzięki czemu wycieraczka kokosowa stanowi element dekoracyjny wnętrza. Warto jednak wybierać modele z antypoślizgowym spodem, ponieważ samo włókno może przesuwać się po powierzchni. Minusem tego rozwiązania jest również mała wytrzymałość – włókno brudzi się i szybko eksploatuje.

Maty wejściowe tekstylne

Maty wejściowe wykonane są z gumowego spodu i warstwy splotu przędzy High-Twist Nylon. Specjalnie opracowana formuła przewyższa tradycyjne rozwiązania pod względem skuteczności – maty wchłaniają aż 85% wnoszonego brudu, zatrzymując go wewnątrz. Dzięki temu mata nie tylko zapobiega przedostawaniu się brudu na posadzkę, lecz także wygląda czysto i świeżo. Dodatkowo nylonowa powierzchnia jest estetyczna, dostępna w wielu wersjach kolorystycznych i dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.