Mata wejściowa to świetne rozwiązanie, które pomaga zatrzymać wnoszony z zewnątrz brud i wilgoć. Można ją umieścić zarówno wewnątrz budynku, jak i przed wejściem. Maty produkowane są ze specjalnego, wytrzymałego materiału, o sprawdzonym parametrze eksploatacyjnym. Czy można je jednak trzymać na zewnątrz, kiedy nadchodzi mróz?

Maty wejściowe przed wejściem w zimie

Zwykle maty przeznaczone do użytku zewnętrznego są odporne na niskie temperatury, co pozwala na przechowywanie ich przed budynkiem przez cały rok, bez względu na pogodę. Jest to zależne m.in. od włókien z których zostały wykonane, dlatego warto zorientować się wcześniej czy te, z których została wykonana wybrana wycieraczka są odporne na mróz. Dzięki temu możemy mieć pewność, że ujemne temperatury nie wpłyną negatywnie na właściwości naszej wycieraczki. Jeśli okaże się, że tworzywo, z którego wykonane zostały maty nie jest mrozoodporne, koniecznie przenieśmy ją do wewnątrz. W przypadku dużych mat przemysłowych, jakie umieszcza się przy budynkach, w których panuje duży ruch, czyli np. w centrach handlowych, hotelach, biurach, bankach, szkołach może pojawić się problem, choć zwykle tego rodzaju wycieraczki są mrozoodporne.

Dlaczego warto stosować maty wejściowe?

Zastosowanie mat pomaga utrzymać porządek w pomieszczeniu i tym samym zmniejszyć częstotliwość sprzątania. Bardzo istotne jest to, że spód wycieraczki wykonany jest ze specjalnego kauczuku co sprawia, że nie przemieszcza się ona i nie ślizga. Zwykle firmy proponują różne kolory i rozmiary mat oraz przewidują możliwość dopasowania rozmiaru maty do indywidualnych potrzeb klienta.

Serwis mat wejściowych

Dużym plusem jest serwis mat wejściowych proponowany przez firmę EMKA. W jego ofercie znajduje się szereg istotnych usług. Przede wszystkim serwis pomaga dobrać odpowiednią matę, najbardziej odpowiadającą potrzebom klientów (rozmiar, rodzaj, kolor). Zajmuje się on również przywróceniem funkcjonalności mat po latach eksploatacji. Bardzo ważne jest to, że profesjonalne serwisy pozbywają się zużytych wycieraczek w sposób nieszkodliwy dla środowiska.