Dobrze dobrana i dobra jakościowo mata wejściowa należy do podstawowego wyposażenia biura, sklepu czy zakładu usługowego. To dzięki niej ograniczana jest ilość zabrudzeń, które trafiają na podłogę. Warto więc zadbać o zakup maty już dziś.

Jesień to doskonały moment na to, aby zakupić matę wejściową. Spadek temperatury, silny wiatr, występujące opady śniegu oraz pojawiający się deszcz sprawiają, że do wnętrza pomieszczeń dostaje się coraz więcej zabrudzeń, które są wnoszone na butach. Zadaniem maty wejściowej jest ograniczenie roznoszenia wody, piachu, soli, kamyków czy śniegu. Zwlekanie z zakupem maty wejściowej sprawi, że podłoga w biurze czy salonie kosmetycznym będzie ciągle brudna. Spowoduje to konieczność częstszego sprzątania. Warto zwrócić uwagę, że w szczególności piach może doprowadzić do uszkodzenia warstwy wierzchniej podłogi – zwłaszcza wtedy, gdy jest ona wykonana z drewna.

Czym się sugerować wybierając matę wejściową?

Przede wszystkim jakością jej wykonania. Mata nie może być zbyt cienka oraz wykonana z materiału, który łatwo się niszczy oraz nie chłodnie wody. Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na to, aby mata po położeniu na podłogę nie ślizgała się na niej. Ważne jest również to, aby bez problemu móc dopasować kolorystykę maty do aranżacji wnętrza oraz zamówić matę na wymiar – pozwoli to uniknąć zawijania maty oraz jej przycinania na własną rękę, a tym samym jej uszkodzenia. Dobra mata powinna bezproblemowo skutecznie zbierać zabrudzenia przez kilka lat.