Wykańczanie lokalu, a potem jego aranżacja zabiera mnóstwo czasu. Zwłaszcza jeśli ma to być lokal użytkowy jak na przykład sklep czy biuro. Przy tym wszystkim stosuje się najnowocześniejsze materiały wykończeniowe i rozwiązania do podziału przestrzeni, które sprawią, że lokal będzie jasny i przestronny. Oczywiście dbanie o wygląd lokalu nie jest błędem, ale czasem skupiamy się na tym tak bardzo, że nie myślimy o użyteczności i bezpieczeństwie. Ładna lakierowana podłoga może być przyciągająca, elegancka, ale też śliska jak lodowisko. Co zrobić, gdy przed położeniem podłogi nie sprawdziliśmy stanu jej śliskości?

Niekoniecznie potrzebny jest remont

Nawet jeśli podłoga jest bardzo śliska, nie warto jej zrywać. Po pierwsze już raz wydaliśmy sporo na jej położenie, po drugie wymiana podłogi przedłuży czas remontu, co będzie oddziaływać również na funkcjonowanie firmy. W wypadku podłóg drewnianych i parkietów można sobie poradzić w bardzo łatwy i w miarę szybki sposób. Wystarczy nanieść na podłoże specjalny impregnat, który się wchłania w drewno, ale nie pozostawia odbarwień czy uszkodzeń nawierzchniowych. Jednakże taki impregnat powinien nanieść fachowiec, a czas jego wchłaniania też może wydłużyć czas oddania lokalu do użytku.

Co jeszcze można zrobić?

Jeśli w lokalu jest stosunkowo mało powierzchni śliskich i problemem jest samo wejście do lokalu można zamiast zwykłych wycieraczek położyć maty wejściowe antypoślizgowe, które w przeciwieństwie do zwykłych wycieraczek doskonale przylegają do parkietu. Takie maty wejściowe antypoślizgowe są idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko stając na nich się nie ślizgamy, ale i one się nie przesuwają. Takie rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo i będzie jednocześnie estetyczne.