Najwyższej klasy maty wejściowe wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Jednak codzienna intensywna eksploatacja sprawia, że z czasem tracą one swoje właściwości i nie chronią wnętrz budynków przed nanoszeniem brudu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy konieczna jest wymiana maty na nową?

Serwis mat wejściowych

Dla wszystkich klientów, borykających się z tym problemem, rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnych usług serwisowych. Regularne poddawanie mat wejściowych zabiegom konserwacyjnym sprawia, że mogą być one wykorzystywane przez długi czas. Dla przedsiębiorców oznacza to brak konieczności ponoszenia zbędnych kosztów związanych z ich wymianą.

Dodatkowo serwis mat umożliwia zachowanie ich właściwości absorpcyjnych. Dzięki temu ochrona wnętrz budynków przed nanoszeniem brudu utrzymywana jest na niezmiennie wysokim poziomie.

Jak często konserwować maty wejściowe?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Częstotliwość korzystania z usług serwisowych uzależniona jest między innymi od intensywności eksploatacji mat oraz od warunków atmosferycznych.

W miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu generowanego przez klientów i pracowników maty narażone są na szybszą utratę swoich właściwości. W związku z tym częściej powinny być poddawane zabiegom serwisowym. Zwiększenie częstotliwości powinno następować także w okresach jesienno-zimowych, podczas których maty narażone są na kontakt z wodą, śniegiem i błotem.