Maty wejściowe stosowane są wewnątrz budynków. Ich uniwersalność oraz bogata oferta rozmiarów u kolorów sprawiają, że mogą być stosowane w wielu obiektach. Maty wejściowe idealnie sprawdzą się w punktach handlowych, lokalach usługowych, hotelach, szkołach lub przedszkolach.

Stosowanie mat przekłada się na wymierne korzyści. Dlaczego warto wyposażyć swoją firmę w nowoczesne maty wejściowe?

Łatwiejsze utrzymanie czystości

Jedną z najważniejszych zalet mat wejściowych jest ograniczanie zabrudzeń wnoszonych do wnętrza budynku. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że maty zatrzymują większość zabrudzeń takich jak kurz, pył, piasek czy błoto.

W efekcie stosowanie mat powoduje zmniejszenie pracochłonności związanej z utrzymaniem czystości w pomieszczeniach. A to w prosty sposób przekłada się na ograniczenie kosztów usług porządkowych i redukcję zużycia czyszczących środków chemicznych.

Wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa

Maty wejściowe wykonane w taki sposób, aby chroniły osoby wchodzące do budynku przed poślizgnięciem lub potknięciem. Specjalnie zaprojektowany spód maty przeciwdziała jej niekontrolowanemu przemieszczaniu po powierzchni posadzki.

Dzięki temu minimalizowane jest prawdopodobieństwo wypadków i związanych z nimi urazów, czyli między innymi potłuczeń, zwichnięć lub złamań. Większy poziom bezpieczeństwa to mniejsze ryzyko niespodziewanych wydatków związanych z ewentualnymi odszkodowaniami i zadośćuczynieniami.